Almanya’nın En İyi Kahve Mekânları

0
19
Almanya’nın En İyi Kahve Mekânları

Almanya, kahve konusunda oldukça tatminkâr mekânlara sahip olsa da ilginç olan şu ki, bu ülkede kahve üreten, kahve öğüten ve kahve servisi yapan pek çok yer, akşam 18:00 gibi kapılarını kapatıyor. Bu sebeple de Almanya seyahati yapacaksanız ve biraz sonra öğreneceğiniz Almanya’nın en iyi kahve mekânları ile bu seyahati keyifli hâle getirmek istiyorsanız, elinizi çabuk tutmalı ve gün sona ermeden kahvenizi yudumlamalısınız.

 

Almanya’da Kahve Kültürü

Almanya, Avrupa’nın en çok kahve tüketimi gerçekleştiren milletlerinden birine ev sahipliği yapıyor. Yılda kişi başına ortalama 5,5 kilogram öğütülmüş kahve tüketimi gerçekleştiren Almanlar, aynı zamanda pek çok kaliteli mekâna da sahipler. Almanya’nın dört bir yanında bulunan yeni nesil ve otantik kahve mekânları, karma kültürdeki yerini çoktan almış vaziyette. Öyle ki, 1900’lü yılların başından bu yana bu mekânlar sayılarını giderek artırdılar ve artırmaya da devam ediyorlar. Peki, bunca mekân içerisinden hangisine ya da hangilerine gitmelisiniz? Eğer yolunuz Almanya’ya düşecek olursa, işte Almanya’nın en iyi kahve mekânları listesi.

almanyanın en iyi kahve mekanları

The Barn – Almanya’nın En İyi Kahve Mekânları

The Barn ya da Türkçe adı ile Ahır, oldukça enteresan bir kahve dükkânı. Aslında bir cafe ve dükkân desek daha doğru olur. Çünkü hafif kavrulmuş kahveleri ile ün yapan bu mekân, kahvesini hem kendisi işleme alıyor hem de mekânda ikram ediyor. Olur ya, yolunuz Berlin’e düşerse, The Barn bu anlamda Almanya’nın en iyi mekânı diyebiliriz. Brezilya’nın bağrında, Sao Paulo’da yetişen kahve çekirdekleri ile çalışan mekân, Alman kahve kültürünü en derinden yaşayacağınız adres olacaktır.

Sadece Almanya Değil bütün dünyayı gezeceğiz biz diyorsanız bu yazıyı da gözden kaçırmayın: Dünyadaki En İlginç Kahve Mekanları

Coffe

Dünyanın en çok kahve tüketen milleti Finlandiya. Sonrasında gelen ülkeler kimler mi? İsveç, Norveç, Danimarka ve akla gelebilecek her türlü İskandinav ülkesi. Kısacası, ilk sıraları domine eden milletler, İskandinav ırkları. Coffe, Almanya Düsseldorf’ta, İskandinavların bu kahve sevgisinden yola çıkarak oluşturulmuş özel bir mekân. Tamamen İskandinav tarzını yansıtan bu güzel mekân, her ne kadar soğuk görünse dahi kendine has minimal bir tarza sahip. Ayrıca, bambaşka ikramları arasında meyveli kahveler de mevcut. Coffe, düşenlerin uğraması gereken, Almanya’nın en iyi kahve mekânları arasında yer alıyor.

 

Cafe Bla – Almanya’nın En İyi Kahve Mekânları

Almanya’nın en kalabalık ve en metropolitan şehirlerinden biri olan Münih, nordik kafe kültürüne sahip olan bir kafeye ev sahipliği yapıyor. Münih’te bulabileceğiniz en harika ve en lezzetli filtre kahve, Cafe Bla’da bulunuyor. Cafe Bla, özellikle de İzlanda’da sürdürülen İskandinav ve nordik ülke geleneklerinden aldığı ilhamla, Münih’te bulunan insanlara bu kültür üzerinden hizmet vermeye çalışıyor. Sessiz, sakin ve bir o kadar da huzurlu bir mekân olarak, Cafe Bla Almanya’nın en iyi kahve mekânları arasındaki yerini almayı sonuna kadar hak ediyor.

 

Holy Cross Brewing Society

Kahve’nin tapılası bir kutsal içecek olduğunu düşünseydik, muhtemelen bu mekân da kahvenin tapınağı olurdu. Mükemmeliyetçi iseniz ve kahve konusunda miligram ile ölümler yapılarak, adeta deneysel ve tarifler üzerinden yola çıkan kahveler içmek istiyorsanız, işte size fırsat. Holy Cross, Almanya’ya ithal edilen ve bu ülkede kavrulan kahve çekirdeklerini kendi öğütüyor ve espresso ile filtre kahvelerden harmanladığı menüsünü kahve severler ile buluşturuyor. Bu nedenledir ki, Holy Cross Brewing Society hem Frankfurt hem de Almanya’nın en iyi kahve mekânlarından birisi.

Leave a reply