Kahve Mekanları

En iyi kahve mekanları burada. İstanbul’dan ve dünyadan farklı, lüks, ilginç kahve mekanlarını sizin için araştırıyoruz. Fransa, İngiltere, Amerika, Kore ve birçok dünya ülkesinden en çok tercih edilen kafeler ve kahve dükkanlarını bizimle birlikte keşfedebilirsiniz. Kahve dünyada sudan sonra en çok tüketilen ikinci içecek. Hem kış, hem de buzlu çeşitleri ile yazın da herkesin vazgeçilmezi.

Kahve mekanlarında herkesin tercihi farklı olabilir. Kimileri lüks kahve dükkanlarını tercih ederken, kimileri salaş ve spor kafeleri tercih eder. Gençler ise daha çok bilgisayarlarını alıp hem çalışıp hem de sosyalleşebileceği mekanları tercih ediyorlar.

İstanbul’da her zevke hitap eden kahve mekanları var. Çok tercih edenler listesinde elbette “Starbucks Coffe”, Kahve Dünyası, Tchibo geliyor.

Bunun yanında türk kahvesi sevenler de azımsanmayacak kadar çok. Türk kahvesi Türk kültüründe önemli yere sahip olan en özel içeceklerdendir. Türk kahvesi içtikten sonra kahve falı bakılması da işin eğlencesi oluyor.

Kahve dükkanlarında kahve içmenin yanında tatlı olarak kahveyle birlikte yiyebileceğiniz muhteşem tatlılar da sunuluyor. Pasta, kek kurabiye çeşitleri insanın aklını alır cinsten oluyor.

Kahve mekanı nasıl olmalı dersek, bu soruya elbette bir çok farklı cevap alırız. Ama tabii ki, herkesin cevabında ortak bir nokta olur. O da “rahat, temiz, keyifli olmalı” olur.

Dünyadan örneklere bakarsak, ilginç mekanları görebiliriz. Bunlardan avokado kahve, renksiz kahve, vegan kahve sunanlardan, enteresan iç mekan tasarımlarıyla dikkat çeken kafelere kadar çok farklı seçenekler görebiliriz.

Bu kategorimizde sizin için sürekli olarak mekan önerileri sunacağız. Merak ettiğiniz konuları bizlere mail olarak ve ya iletişim formundan yazabilirsiniz.

Sevgiyle CahveLand