Dünyadaki En İlginç Kahve Mekanları

0
95

Türkiye’de kahve kültürü, genel anlamda Türk Kahvesi etrafında şekillenen, ancak son yıllarda Starbucks ve türevlerinin hayatımıza girmesi ile birlikte çeşitlilik kazanan bir kültürden ibaret. Ancak, üçüncü nesil kahve mekânları hayatımıza girince, pek çok farklı kahve ile tanışma fırsatı da bulabildik. 500 yıldan fazla bir süredir hayatımızda olan kahve, Avrupa’ya ve dünyaya bizden sonra yayıldı. Bu esnada Avrupa’nın kahveye bakışı ise farklı ürünlerin doğmasına sebep oldu. Peki, hem bu farklı kahve kültürünü hem de özel tasarımları ile ilginçliği bir arada yaşamaya ne derdiniz? İşte dünyadaki en ilginç kahve mekanları ve benzersiz özellikleri.

 

Avolatte – İlginç Kahve Mekanları

Avolatte, farklı bir konsept ile kahve oluşturmanın hayat bulmuş hali. Ancak, bu farklılık kahve mekânının kendisinden değil, düpedüz çıkardığı ürünlerden kaynaklı. Öyle ki, Avolatte, aslında latteyi Avokado içerisinde sunması ile popülarite kazanmış bir kahve dükkânı. Geleneksellik, kavrulma, mis gibi kahve kokusu mu? Unutun gitsin! Çünkü Avolatte, herkesin denemeye cesaret edemeyeceği bu ürünü sebebi ile herkese hitap etmiyor. Dünyadaki en ilginç kahve mekanları arasında yer alan Avolatte, Avustralya’nın Melbourne şehrinde bulunuyor.

Avolatte

CLR CFF – İlginç Kahve Mekanları

Sizlere komik ve bir o kadar da tuhaf gelebilecek bir kahve türünü ve yine onu piyasaya süren kahve mekânını tanıtmak istiyoruz. Öncelikle mekândan başlayalım. Evet, CLR CFF adlı bu mekân, hayatınızda görüp görebileceğiniz en ilginç ve en garip kahveyi üreten yer. Başlıkta belirtmiş olduğumuz dünyadaki en ilginç kahve mekanları arasında, kuşkusuz bundan daha ilginci olamaz. Zira ürettikleri kahveye verdikleri isim olan Clear Coffee, aslında bizlere çok şey anlatıyor.

clr cff - ilginç kahve mekanları

Clear Coffee adını telaffuz ettiğinizde, zihninizde canlanan görüntüyü bilemiyoruz. Ancak, şeffaf bir şişenin içerisinde bekleyen su gibi görünen bu ürün, pek çok insanı şaşırtmak için yeterli. Ürünü ortaya koyan iki kardeş ise sert kahve çekirdeklerini ve dişte bıraktığı tortuyu ortadan kaldırmak için bu fikre yönelmişler. Kahve için daha önce asla kullanılmayan bu yöntemi geliştiren Nagy kardeşler, damıtma ve mayalama yolu ile elde ettikleri bu şeffaf kahveye, daha sonra kafein ekleyerek servis ediyorlar. CLR CFF, Londra’da yer alıyor.

 

Nude Espresso

Yolunuz Londra’ya düşerse, Brick Lane civarında pek çok kafe ile karşılaşabilirsiniz. Ancak, bu kafeler arasında biri var ki, dünyanın en iyi espressolarından birini servis ediyor. Adı Nude Espresso olan mekân, ilginç bir de özelliğe sahip.

Nude Espresso, beklediğiniz gibi çıplaklık unsuru taşımıyor. Yani, içeriye girdiğinizde espresso servis eden çıplak kadın veya erkekler hayal etmeyin. Mekânın en önemli özelliği, oldukça seçici olması. Bu anlamda ilginçlik teşkil eden Nude Espresso, yalnızca süper kalitede olgun yeşil kahve çekirdekleri ile kahve hazırlıyor. Elde ettiği en olgun ve en karakterli kahve çekirdeklerini kendi kurutan, kendi kavuran ve kendi işleyen mekân, mükemmel espressodan başka bir şey servis etmiyor. Bu da çıplak gerçekliği ile harika bir espresso deneyimi yaşamanız için yeterli olsa gerek. Bu durumda, dünyadaki en ilginç kahve mekanları arasında Nude Espresso’da bulunuyor.

Dikkatinizi Çekebilir:

İstanbul’daki En İyi Kahveciler

Dünyanın En Ünlü Kahve Dükkanları