İngiltere’nin En İyi Kahve Mekanları

0
91
ingilterenin en iyi kahve mekanları

İngilizler, yıl içinde yaklaşık 5 kilo kahve tüketen bir millet olarak, kahvenin değerini iyi biliyorlar. Avrupa’nın batı kısmında yer alan Birleşik Krallığın bir parçası olan İngiltere, bununla birlikte pek çok kahve dükkânına da ev sahipliği yapıyorlar. İngiliz kültüründe alkolün ne denli yeri olduğu düşünüldüğünde, kahveye de ne kadar ihtiyaç duyulduğu aşikâr. Şimdi gelin, İngiltere’de bulunan en iyi kahve mekânlarını ele alalım.

Society Cafe

Dünyanın en iyi kahve dükkânları arasında yer alan Society Cafe, İngiltere menşeili. Oxford’da bulunan ve hakkında daha önce de bilgiler verdiğimiz Society Cafe’nin kahve anlayışı, %100 mükemmeliyetçilik ile özdeşleşmiş durumda. Kahvenin, kahve makinelerinin ve en kaliteli kahve baristalarının bir araya geldiği mekân, kusursuz servis ve kusursuz bileşenlerin kullanıldığı bir yer. Bu sebeple de bol miktarda seveni mevcut. Society Cafe, İngiltere’nin en iyi kahve mekânları arasında bulunuyor.

society cafe ingiltere

Pot Kettle Black

Siyah çaydanlık olarak Türkçeye çevrilebilen mekân adı, tematik kahve kültürünün bir parçası olarak hizmet veren bu yeri özetlemeye yeter mi bilemiyoruz. Ancak, Manchester şehrinde yer alan Pot Kettle Black, sadece kahve servisi yapmıyor. Muhteşem kahvelerinin yanı sıra, birbirinden leziz tatlı çeşitleri ile kahve kültürünü zenginleştiren bu mekân, İngilizler ve İngiltere’ye gelen turistleri mest edebilecek nitelikte. Pot Kettle Black, yine İngiltere’nin en iyi kahve mekânları ve en uğrak yerlerinden biri durumunda.

Pot Kettle Black ingiltere kahve mekanı

Kaffeine

İngiltere’de pek çok mekân, soğuk bir görüntü ve mesafeli bir ortam olarak dizayn ediliyor. Ancak, Kaffeine bunlardan biri değil. Bir arkadaşınız, bir yakınınız ya da hiç tanımadığınız insanlar içe iç içe olmanızı sağlayan bir mekân olan Kaffeine, aynı zamanda kaliteli barıştalar ve iyi işler çıkaran kahve teknikleri ile damaklara hitap edebiliyor. Londra’da yer alan kafe ve espresso bar niteliğindeki bu mekân, sizlere kahvenin farklı tatlarını sunmaya özen gösterecektir. Kaffeine, İngiltere’nin en iyi kahve mekânları için biçilmiş kaftan.

Steam Yard

Sheffield, İngiltere’nin en büyük yerleşim birimlerinden biri. Çevresi yeşillikler ile bezeli pek çok İngiliz şehri gibi Sheffield’da şehrin merkezinde yoğunlaşan yapılaşmaya sahip. Şehrin dışı ise orman, orman ve yine orman. İşte bu özel İngiliz şehirleri, şehir merkezinde var olan yerleşimi şekillendirmek adına, soğuk olsa dahi iç içe bulunmayı tercih eden insanlarla dolu. İngiltere’nin tam da merkezi konumunda bulunan Sheffield, aynı zamanda ülkenin en iyi kahve dükkânlarından birine de ev sahipliği yapıyor. Steam Yard, hem şehrin hem de ülkenin en cook mekânlarından biri. Demleme kahvenizi yudumlarken, taze kavrulmuş kahve çekirdeklerinden üretilen soğuk kahveleri tüketmeyi de düşünün deriz.

steam yard ingilterede kahve mekanı

The Exploding Bakery

Adını okuduğunuzda, gözünüzde bir fırın canlanmış olabilir. Aslında hem haklı hem de değilsiniz. Zira yalnızca bir fırın konsepti taşımayan bu yer, İngiltere’nin en popüler kafe kültürünü de yansıtan dükkânlardan biri. Fırın ürünleri, muhteşem bir yemek menüsü ve can alıcı kahvesi ile The Exploding Bakery, aradığınız kahveyi bulabileceğiniz mekân olabilir. La Marzocca kahve makinelerini kullanan mekâna uğrarsanız, kahvenizin yanında muhteşem bir brownie de tadabilirsiniz. O halde The Exploding Bakery için İngiltere’nin en iyi kahve mekânları listesinde bulunmaması adına bir sebep de yok.

the exploding Bakery ingilterede kahve mekanı