Nişantaşı’ndaki En Güzel Kafeler

0
93

Gününüzü şenlendirecek ufak ama en etkili yol, sıcacık bir kahveden geçiyor. Özellikle İstanbul’un merkezi noktalarından biri olan Nişantaşı’nda iseniz lezzetli bir kahve keyfi yaşamak için doğru adrestesiniz. İşte Nişantaşı’nın en güzel kafeleri…

MOC (Ministry Of Coffee) Nişantaşı

Ministry of Coffee, Kahve Bakanlığı anlamını taşıyan ve MOC kısaltması ile bilinen enteresan bir mekân. Birden fazla şubesi bulunan MOC’un İstanbul’da en gözde mekânlarından biri Nişantaşı’nda. Tercih edilirliği, menüsü ve kahve kalitesi göz önüne alındığında, MOC  en güzel kafeler arasındaki yerini alabilecek kalitede bir yer. Avustralya tekniği ile kahve kavuran ve kendi spesiyallerini de menüsünde bulunduran MOC, Nişantaşı için değerli bir mekân.

Nişantaşı’ndaki En Güzel Kafeler - MOC

Nişantaşı’ndaki En Güzel Kafeler – Petra Roasting Co. (Petra Coffee)

Petra Roasting Co. ya da bize göre Petra Coffee, aslında daha önce de sıkça ele aldığımız mekânlardan biri. Başta Gayrettepe ve Kanyon şubeleri olmak üzere, Petra Coffee’nin Nişantaşı’nda da bir mekânı bulunuyor. Bölge halkı için nitelikli kahve keyfini yaşayabilmek ve laboratuvar gibi kahveyi özenle işleyen Petra’dan kahve almak, mümkün olabilen en iyi opsiyonlar arasında bulunuyor

petra roasting nişantaşı

Nişantaşı’ndaki En Güzel Kafeler – Coffee Department

Yine daha önce ele aldığımız, ancak bölge olarak değerlendirmediğimiz bir kahve mekânı daha. Nişantaşı’ndaki en iyi kahve mekânları içerisinde Coffee Department da yer alıyor. Sebebi ise oldukça açık. Zira taze kahve çekirdeklerini kavurup, misler gibi yayılan kokusunu taze kahve çekerek etrafa saçan Coffee Department, buğulu kahve kokusu ile pişen onlarca kahve ile herkese hitap edebiliyor.

Nişantaşı’ndaki En Güzel Kafeler - Coffee Department

Nişantaşı’ndaki En Güzel Kafeler – Lucky & Friends

Lucky and Friends, bir konsept mekân. Aslında adını duyduğunuzda akla gelebilen ama pek de tahmin edemeyeceğiniz bu konsept, mekânın hayvan dostu olmasından kaynaklanıyor. Lucky tatlı mı tatlı bir köpek ve bu mekâna da adını vermiş. Ancak, hikâyesi biraz hüzünlü. Zira sahibi ile yaşayan bu tatlı köpeğe, bir dönem kanser teşhisi koyuluyor ve sahibi Duygu Hanım’a köpeğinin öleceği aktarılıyor. Bunca acı çekmesindense, Lucky’nin ötenazi ile hayata veda etmesi öneriliyor. Bunu kabul etmeyen ve Lucky ile hayat bağını tekrar kuran sahibi, Lucky’nin kanserden kurtulmasını sağlıyor. Bu dakikadan sonra bir iş fikrine dönüşen ve hayvanları kurtarmak için konsept bir mekâna dönüşen Lucky & Friends, bugün Nişantaşı’nda hayvan severler ve kahve severleri buluşturan özel bir mekân olarak varlığını sürdürüyor. Yaklaşık 30 ülkede markaya dönüşen Lucky & Friends, en güzel kafeler arasında bulunuyor.

Lucky & Friends

Kronotrop

Durun bir dakika! Sonuncu mekânı duymadan gitmeyin! Zira anlatmayı unutmamamız ve bize göre bölge için ideal kahveyi servis eden bir mekân daha var. Üstelik bu mekân da Nişantaşı’nda yer alıyor. Kronotrop, Nişantaşı-Topacağı mevkiinde yer alıyor. Dünyanın pek çok noktasından getirttiği özel kahveleri müşterilerine servis eden Kronotrop, sıcak ve soğuk kahveleri ile de ünlü. Ancak, mekân butik bir mekân ve yer bulmak oldukça zor. Nişantaşı’na yolunuz düşer ve burada boş yer bulursanız, Nişantaşı’ndaki en güzel kafeler arasında bulunan Kronotrop’ta kahve deneyimi yaşama şansını kaçırmayın deriz.

İngiltere’nin En İyi Kahve Mekanları” yazımızı da seveceğinizi düşünüyoruz. Yazı ismine TIK TIK 🙂