Tchibo Cafissimo Kahve Makinesi Özellikleri

0
47

Tchibo, pek çok insan için alışveriş merkezlerinde bir şubesi bulunan giyim, aksesuar, araç gereç mağazasıdır. Ancak, bu tip özelliklerinin olmasının yanı sıra, aslında çok büyük ve Almanya menşeili bir kahve üreticisidir. Bu özelliği çok az insan tarafından bilinen Tchibo, pek çok mağazasında kahveye ve pastry ürünlerine yer verirken, bu konuda araştırmada bulunmayanlar için elbette tam anlamı ile tanınmıyor.  Bugün sizlere hem markayı hem de kendileri tarafından üretilen Tchibo Cafissimo kahve makinesi, özellikleri ve fiyatı konusunda bilgiler sunacağız.

 

Tchibo Cafissimo Nedir?

Tchibo Cafissimo, Tchibo tarafından üretilen Alman patentli bir kahve makinesi. Bilmeyenler için hemen iletelim, son yıllarda Türkiye’de en çok satılan kahve makinesi modellerinden biri de Cafissimo. Üstelik tek fonksiyonlu olmayan cihaz, farklı kahve varyasyonları yaratmanız adına evlerinizde ve ofislerinizde kullanıma uygun. Kolay taşınabilir olma özelliği ve çok yer kaplamaması, mutfakta kullanım için yeterince portatif olmasını sağlıyor. Elbette makinenizi bir yere sabitlemek, onun uzun ömürlü olması açısından oldukça önemli. Birbirinden farklı 4 renk seçeneği ile karşınıza gelen cihazın en çok tercih edileni ise bordo renk. Şimdi de ürünün özelliklerine geçelim.

 

Tchibo Cafissimo Kahve Makinesi Özellikleri

Tchibo Cafissimo, Tchibo’nun en özel kapsüllü kahve makinelerinden biri. Tchibo Cafissimo özellikleri, kuşkusuz ki beklenileni vermesi açısından oldukça önemli. Ancak, bu noktada şunu ifade etmek gerekiyor ki, ürün zaten beklediğinizden çok daha fazlasını sunabilecek kapasitede. Genel özelliklerine göz atacak olursak;

  • Birbirinden farklı 3 değişik basınç sistemine sahip
  • Beş farklı ürün ortaya koyabiliyor; Espresso, Filtre Kahve, Cappuccino Latte, Macchiato,  Caffe Crema
  • Çay içmek isteyenler de sıcak su fonksiyonundan kolayca faydalanabiliyorlar.

Yani diyebiliriz ki, tek makine almakla, espresso kahve makinesi, cappuccino makinesi, filtre kahve makinesi, macchiato makinesi elde etmiş olacaksınız. 

Tchibo Cafissimo Kahve Makinesi

Tchibo Cafissimo tasarımı için söylenebilecek olan şeyler de var;

  • Gövde olarak oldukça sağlam materyallerden üretilmiş.
  • Çıkarılabilir damlama tepsisi var.  Alt hazneyi kolayca temizleyebileceğiniz ve tepsiyi makinede dahi yıkayabilirsiniz.
  • Espresso tablası ise katlanıp açılabiliyor.
  • Hiçbir işlem yapılmadığı durumlarda, cihaz kendi kendisini 7 dakikada tam anlamı ile kapama moduna alıyor. Yani, enerji dostu.
  • 1,5 LT su tankı bulunduruyor ve bu sayede peş peşe 10 kahve çıkarabiliyor.
  • Akıllı bir cihaz olan Tchibo Cafissimo, bu tür cihazların baş belası olan kireç sorunu konusunda da bilgiler veriyor. Kireçlenme kapasitesini belirten cihaz, temizlik adına ikazda bulunuyor.
  • Tam 40 ay garanti süresi bulunan bu özel ürün, dört farklı renk seçeneğine sahip.

 

Tchibo Cafissimo Fiyatı

Tchibo Cafissimo fiyatı, anlattığımız bunca detaydan sonra ilginizi çeken ürün ile ilgili olarak sizi memnun edecek cinsten bir etikete sahip. Farklı modellere göre ortalama 850 TL ile 2800 TL aralığında sahip olabileceğiniz bu ürün için Tchibo mağazalarını veya online mağazasını ziyaret edebilirsiniz. Sürekli olarak düzenlenen kampanyalar sayesinde ürüne etiket fiyatının daha az altında bir maliyetle sahip olabilmeniz de mümkün. Zaman zaman düzenlenen daha yüksek indirimler ile yine aynı ürünü daha makul fiyatlara da satın alabilirsiniz.