İtalya’da Neden Starbucks Yoktu? İtalya’da Starbucks Ne Zaman Açıldı?

0
96
Starbucks İtalya

Kahve üretimi bir sanat, kahve içimi bir yaşam şeklidir. Bu sanat ve yaşam şeklini en özel şekilde harmanlayan Dünya Kahve İmparatoru Starbucks birbirinden lezzetli kahvelerinin her birinde kendinizi ayrıcalıklı hissedersiniz. Size özeldir ve özel hazırlanır.

Starbucks en sevilen kahvelerden Espresso’nun ana vatanı olan İtalya’da, gariptir ama 2018’e dek mağaza açmadı. Peki ama neden ?

Starbucks İtalya’ya Neden 47 Yıl Sonra Şube Açtı ?

Aslında her şey bundan 37 yıl önce başlamıştı. Amerika’dan İtalya’ya bir gezi amacıyla gelen Howard Schultz, buradaki kahve kültüründen çok etkilenerek dönüşünde Kahve İmparatorluğunu kuruyor. Yıllar boyunca şartların olgunlaşmasını bekledikten sonra, emin olduğunda Roastery markasını İtalyan kahve severlerle buluşturmak istiyor, ancak bu kez İtalyanlar Starbucks kültürüne pek sıcak bakmıyorlar. Onlar için; kahve, masada veya barda içilmesi gereken bir şey, ayaküstü içilmesi doğru değil ve Starbucks markası ile satılan farklı aroma ve lezzetlerle süslenen kahveler, kahvenin ciddiyetinden hayli uzak gözüküyor.

Üstelik ayakta hareket halinde iken içilen kahve anlayışı, İtalya’da desteklenen bir olgu değil. Orta yaş ve üstü İtalyanlar başta oldukça temkinli yaklaşıyorlar çünkü belli bir kahve kültürleri var ve bu köklü değişim akıllarda soru işareti yaratıyor. Ancak yeni kuşak, Starbucks’ı dinamik hayatlarının ayrılmaz bir parçası olarak görüyor.

 

İtalya’da İlk Starbucks Ne Zaman Açıldı ?

6 Eylül 2018 de radikal bir düşünce anlayışı ile Milano’da açılan ilk Starbucks, kahve müdavimlerini oldukça mutlu etti. Milano Piazza Cordusio’da bulunan tarihi eski posta binası Palazzo Delle Poste de, dünyanın büyük kentlerinde bulunan Starbucks’ın butik markası Roastery ile özgün ve şık bir konsept oluşturuldu.

Creative Commons License

Roastery Milano Farkı

Bu tarihi mekanın ahenkli ve etkileyici dekorasyonu içinde; Kahvenin tüm yapım aşamalarını gözlemleyebiliyor ve kahvenizi gönül rahatlığıyla içebiliyorsunuz. Starbucks’a özel ; filtre kahveler, teavana ( sıcak ve soğuk çaylar ), türk kahvesi, sıcak çikolata, frappucıno çeşitleri, diğer yiyecek ve içecek çeşitleri  arasında seçim yapmak oldukça güç olsa da, biri mutlaka sizin için…

Starbucks italya

Dekorasyona Özel Dokunuşlar

Tarihi havaya sadık kalınarak yapılan dekor etkileyici ve sofistike. Zeminde kullanılan Palladian tarzındaki döşeme bir İtalyan klasiği ve her biri birbirinden değerli zanaatkarlar tarafından yapıldığı için çok özel. El işçiliği zemine eşlik eden, parlak ve canlı renkler ideal bir tasarım fikri olarak karşımıza çıkıyor. Bronz detaylar İtalyan mimarisine yakışan bir şekilde dizayn edilmiş. Milano’nun moda ve tasarım kenti olmasının en önemli etkilerini Starbucks Milano’da görebilirsiniz.

Starbucks Farkı

Starbucks Milano’ya kahve ya da diğer Starbucks içecekleri ve yiyecekleri için gelenleri bir sürpriz bekliyor.

AR ( arttırılmış gerçeklik ) ile üretimden tüketime dek süren kahvenin yolculuğuna katılabilme imkanı sağlanıyor. Kahve kültürünün her aşamasına tanıklık ediyor olmak müthiş bir deneyim. Starbucks tarihi hakkında da bilgi almak isterseniz burada her şey sizin isteğinize bağlı olarak tasarlanmış. Telefonunuzu kullanarak, kahvenin büyülü yolculuğu içinde yerinizi alabilirsiniz. Gittiğinizde sadece Cordusio’ya özel hazırlanan Cordusio kahvesini içmeden sakın dönmeyin.