Kahve Kupası – Kahvenizi Sıcak Tutacak En İyi Seyahat Mug’ları

0
49
kahve kupası

Dünyanın en çok kahve tüketen ülkeleri, genel anlamda dünyanın Kuzey kutbuna yakın olan ve soğuk iklimleri ile bilinen ülkeler. Bu da kahvenin daha çok sıcak içilmesine ve iç ısıtması ile ünlü olmasına sebep oluyor. Peki, seyahat ederken de kahvenizi sıcak tutmak için ne kullanabilir? Tabi ki, kahve mug’ları ve ya seyahat kupaları ile. Kahvenizi sıcak tutacak en iyi kahve kupası nasıl olmalı? Bunu sizin için araştırdık. Buyrun, keyifli okumalar.

En İyi Kahve Kupası Nasıl Seçilmeli?

Kahve Mug’ı seçerken aşağıdaki özelliklere dikkat etmemiz gerekiyor.

  • Dayanıklılık
  • Hacim/Boyut
  • Isı Yalıtımı
  • Kapak Kalitesi
  • Kolay Temizlenebilirlik

 

Kahve Kupasında Dayanıklılık

Kahvenizi sıcak tutacak en iyi seyahat kupaları, ilk etapta aklınıza gelsin ya da gelmesin, mutlak suretle dayanıklı olmak durumundadırlar. Yanınızda taşıyacağınız ve içi sıcak kahve dolu bir kupa, dayanıklı olmaması halinde size veya çevrenizdekilere zarar verebilir. Bu sebeple uzun ömürlü kullanım ve dayanıklılık, kahve kupasında olmazsa olmaz özellikler arasında yer alıyor.

 

Beğendiğimiz Kahve Mug-Kupalarını sizin için listeledik. Dilerseniz aşağıdaki linklerden göz atabilirsiniz. 

Kahve Mug’ları

Kahve Kupaları

 

Kahve Kupası Hacmi/Boyutları

Kahveyi çok seven insanlar, kahve tüketmeye başladığında bitmesini asla istemez. Ancak, her kahve keyfinin bir sonu olduğu çok açık. Sona gelmeden önce, ihtiyacınız kadar kahveyi tüketebilmek adına, kahve kupası hacmi ya da bir diğer deyişle boyutları oldukça önemli. Seyahat süresi, kahve ihtiyacınız ve havanın durumu, kahvenizi uzun soluklu tüketme ihtiyacı yaratabilir. Büyük bir mug, işinizi görmek için önemli bir artı. Bir günde ne kadar kahve tüketmeniz gerektiğini merak ediyorsanız sizi buraya davet ediyorum : Kafein Tüketimi Miktarı Hesaplama

kahve mug'ı

Kahve Kupasının Isı Yalıtımı

Kahvenizi sıcak tutacak en iyi seyahat kupaları, belki de en önemli ortak özelliklerini burada taşıyorlar. Bu özellik, elbette ki kahve kupası ısı yalıtımı özelliği. İçerisindeki hava basıncını koruyabilen, buhardan şişmeyen ve sıcaklığı kesinlikle dışarı kaçırmayan bir mug, fazlası ile en iyiler arasında bulunmasına olanak tanıyacaktır.

 

Kahve Kupasının Kapak Kalitesi

Kahve kupası, yalıtım özelliğini ekstra bir özelliği sayesinde yakalar. Bazı kahve kupaları fiziksel olarak ne kadar sağlam olsa da kupanın kapağına gerekli ihtimam gösterilmediği için sıcak tutma özelliğini kaybederler. Kahvenizi sıcak tutacak en iyi seyahat kupaları seçeneklerine göz atarken, kapağa da en az kupanın kendisi kader özen gösteriniz.

 

Kahve Kupası Temizlenebilirlik

En iyi kahve kupası, en kolay temizlenebilendir. Buradan yola çıkaran, seyahat boyunca kahvenizi sıcak tutacak olan seyahat kupalarına, seyahat sonrası da keyifli gözler ile bakmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

Yukarıda sayılı 5 farklı kriteri dikkate alarak, dayanıklı, sıcak tutan, kolay temizlenebilen ve kapağından asla sızdırmayan bir kahve mug’ı ile seyahatlerinizi keyifli hale getirebilirsiniz.