Türk Kahve Makinesi Modelleri ve Fiyatları

0
86

Kültürümüzün vazgeçilmezlerinden biri olan Türk kahvesi, günün herhangi bir zaman diliminde bizlere eşlik edebilir. Konuklarımıza sunduğumuz ve aile üyelerimizle birlikte yudumladığımız Türk kahvesi, en popüler içeceklerimiz arasındadır. Kahveyi daha iyi ve pratik şekilde hazırlayan Türk kahvesi makineleri ise son yılların en iyi buluşlarından biri. Türk kahvesinin lezzetini artıran ve pratik kullanım sunan Türk kahve makineleri, adeta mutfaklarımızın demirbaş malzemelerinden biri haline geldi. Siz de bir Türk kahve makinesi edinmek istiyorsanız, piyasanın en iyi ve en kaliteli ürünlerini bu yazıda keşfedebilirsiniz.

Arçelik Türk Kahve Makinesi

En çok tercih edilen kahve makinelerinden biri olan Arçelik Türk kahvesi makinesi, birbirinden farklı renk ve modelde cihazlar sunuyor. Gerek fincan kapasitesi gerekse sesli uyarı sistemi gibi ek özellikleriyle dikkat çeken bu makineler, geniş su tankı, pişmeyi algılama teknolojisiyle de fark yaratıyor. Arçelik Türk kahvesi makinesi fiyatları ise ürünlerin özelliklerine göre değişiyor.

Arçelik türk kahvesi makinesi K3190 P Telve

K 3190 P Telve Türk Kahve Makinesi 1.529 TL

Fakir Türk Kahve Makinesi

Tasarımından donanım özelliklerine kadar her bir ayrıntısıyla büyüleyen Fakir markalı Türk kahve makineleri, her türlü istek ve beklentiye yanıt verebiliyor. Isıtma gücü, kablo sarma bölmesi, ses ikaz sistemi, farklı renk ve tasarım seçenekleri ise Fakir’in Türk kahve makinelerini etkileyici kılıyor.

Fakir Kaave Türk Kahve Makinesi – Rose

Fakir Kaave Türk Kahvesi Makinesi – Rose 447,90 TL

Bosch Türk Kahve Makinesi

Bosch markalı Türk kahvesi makinesi arıyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz onlarca modele rastlayabilirsiniz. İster iş yeriniz isterseniz eviniz için bir Türk kahvesi makinesi satın alıyor olun, Bosch ürünleri arasından kendiniz için ideal ürünü kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Kalabalık aileler veya iş yerleri için uygun bir ürün olan 6 fincanlık makineler de markanın gözde ürünleri arasında yer alıyor. Az kişilik aileler için de 2-3 fincanlık kahve pişiren yüksek teknolojik özellikli birçok Bosch kahve makinesi arasından tercih yapabilirsiniz. Ürünlerini büyük bir titizlikle geliştiren marka, Türk kahve makinelerinde otomatik kapanma, sesli ikaz, su seviyesi göstergesi ve su bitme emniyeti gibi özellikler vadediyor.

Türk Kahvesi MakinesiCoffeexx plus Siyah

Türk Kahvesi MakinesiCoffeexx plus Siyah 1.171,00 TL

Karaca Hatır Türk Kahvesi Makinesi

Hoş tasarımlı, rengarenk ürün seçenekleriyle Karaca Hatır serisi, Türk kahvesi tutkunlarını memnun ediyor. Bu seri, en ideal ısıda bol köpük içeren kahveler pişirmenizi sağlamak için özel olarak geliştirildi. Işık uyarı sistemi, taşma önleyici sistem ve sesli ikaz sistemi gibi özellikleriyle de öne çıkan Karaca Hatır Türk kahve makineleri arasından siz de ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir ürünü kolayca tespit edebilirsiniz. Burada daha detaylı inceledik: “Karaca Hatır Plus 2 in 1 Kahve Makinesi”

Karaca Hatır Mod Sütlü Türk Kahve Makinesi Latte

Karaca Hatır Mod Sütlü Türk Kahve Makinesi Latte 649.99 TL

Türk Kahve Makinesi Nasıl Kullanılır?

En iyi Türk kahve makineleri hakkında bilgi verdikten sonra, Türk kahve makinesi ile kahve nasıl yapılır anlatalım. Hangi marka Türk kahvesi makinesini kullanıyor olursanız olun, her bir makinede su haznesi ve kahve eklenecek bölüm yer alır. Kaç kişilik kahve pişirecekseniz, uygun ölçülerde su ve Türk kahvesini makinedeki ilgili bölümlere ilave etmeniz yeterli. Ardından makinenin fişini takın ve çalıştırma düğmesine basın. Bazı markaların Türk kahvesi makineleri zaman ayarlı olduğu için kahveniz pişince otomatik olarak uyarı verecektir ve makineniz kapanacaktır. Kahveniz pişince fincanlara aktarıp servis edebilirsiniz.

Avantajları Nelerdir?

Hem evlerin hem de iş yerlerinin en yaygın ikramlarından olan Türk kahvesi, özel makinelerle pişirildiğinde zamandan tasarruf ettiriyor. Elbette makine kullanmanın tek avantajı zaman tasarrufu sağlıyor olması değil. Bu tarz makinelerde yer alan cezve bölümleri, markaya göre farklı yapı malzemelerinden üretiliyor. Genelde bakır, çelik ve teflon gibi malzemeler barındıran bu özel cezveler, kahvenizin daha lezzetli ve bol köpüklü olmasını sağlıyor. Ayrıca Türk kahvesi makineleri sayesinde tek seferde birden fazla kişiye lezzetli kahveler sunabiliyorsunuz.